انواع ام دی اف هایگلاس و نمونه رنگ ام دی اف

توسط پارسیان چوب تعداد بازدید: 26419

انواع ام دی اف هایگلاس و نمونه رنگ ام دی اف

انواع ام دی اف هایگلاس با روکش های پلاستیکی به عنوان یکی از متریال های مقاوم و زیبا برای ساخت لوازم بسیاری مورد استفاده قرار می گیرد. این نوع ام دی اف شباهت زیادی به شیشه شفاف دارد و برای تهیه آن از ماده ای خاص به نام «پلی کربنات» استفاده می کنند. این ماده از نظر ظاهری به شیشه شباهت دارد. اما از نظر وزن سبک تر است و استقامت بیشتری نسبت به شیشه دارد.
انواع آن به صورت دو رو هستند. در یک سمت ورق ام دی اف، لایه محافظ شیشه ای قرار می گیرد. در سمت دیگر هم ظاهر سفید از جنس کاغذ و ملامین است که سطح صاف و یک دست دارد. نمونه رنگ ام دی اف هم مانند دیگر ورق های mdf است. رنگ های قدیمی تر این نوع متریال روشن بوده و در حال حاضر از هر دو رنگ های روشن و تیره به عنوان نمونه رنگ ام دی اف استفاده می شود. انواع آن را می توانید از پارسیان چوب بزرگ ترین شریک تجاری کمپانی AGT تهیه کنید.

نمونه رنگ ام دی اف


کاربردهای انواع ام دی اف هایگلاس

از ام دی اف هایگلاس برای ساخت وسایل چوبی، قفسه، شلف و کابینت استفاده می شود. در صنعت کابینت سازی از ورق های mdf با ابعاد 244*122 سانتیمتری استفاده می شود. به دلیل اینکه ضخامت این ورق ها به 17 میلیمتر می رسد، مقاومت بالایی در برابر ضربه و یا سقوط دارد. 
یکی از دلایل استفاده از  این نوع ام دی اف در صنعت کابینت سازی، مقاومت در برابر لب پر شدن است. زیرا در ساخت آن از مواد مقاوم به صورت فشرده استفاده می شود. نحوه ساخت mdf باعث می شود تا ورق ها در برابر ضربه دچار لب پریدگی نشوند. از سوی دیگر پس از برش و ساخت وسایل مورد نیاز، از لبه های مقاوم برای آنها استفاده می شود. 
نمونه رنگ ام دی اف در ورق های هایگلاس به دو صورت است. در سمت بیرونی ورق از رنگ و طرح های متنوعی استفاده می شود. در سمت دیگر که از آن به لایه بیرونی تعبیر می شود، از رنگ سفید یک دست استفاده می شود. این رنگ برای روشنایی داخل وسایل از جمله کمد و کابینت هاست. با رنگ سفید به چراغ و روشنایی های مصنوعی نیاز نخواهید داشت.
البته نباید فراموش کرد که ورق های هایگلاس مقاومت زیادی در برابر رطوبت ندارند. به محض نفوذ آب در این ورق ها، باد می کنند و شکل ظاهری آنها زیبایی خود را از دست می دهد. به همین دلیل زمانی که از انواع ام دی اف هایگلاس برای ساخت کابینت و قفسه در آشپزخانه استفاده می شود، به آنها لبه های مقاوم می چسبانند تا از نفوذ آب به داخل لایه های ام دی اف جلوگیری شود.

انواع ام دی اف هایگلاس


نمونه رنگ ام دی اف و نحوه ساخت

برای ساخت انواع ام دی اف هایگلاس از دستگاه پرس و چسب های مخصوص استفاده می شود. همچنین موادی که برای ساخت ام دی اف استفاده می شود، شامل خورده چوب و ضایعات چوبی در دیگر صنایع است که پس از مرحله تخمیر با استفاده از چسب های مخصوص و دستگاه پرس بر روی هم قرار می گیرند. 
چوب هایی که در مرحله هرس باقی می مانند و یا ضایعات کارخانه های نجاری برای این ساخت کاربرد دارد. این مواد با چسب های مخصوص به صورت خمیر در می آیند و سپس با دستگاه پرس بر روی آن ها فشار زیادی وارد می شود. هر چقدر این فشار بیشتر باشد، هوای کمتری در لابه لای ام دی اف باقی می ماند و از شکنندگی آن جلوگیری می شود. کیفیت انواع ام دی اف هایگلاس به مواد، چسب و دستگاه پرس بستگی دارد.
در آخرین مرحله ساخت این متریال از روکش های شفاف و نمونه رنگ ام دی اف تیره یا روشن استفاده می شود تا ظاهر زیبایی را به آن ببخشد. روکش ها اغلب از جنس آکریلات است که نسبت به روکش های معمولی mdf دوام و استقامت بیشتری دارد. به دلیل اینکه میزان تراکم در انواع ام دی اف بیشتر است، از این ورق ها برای ساخت کابینت، کمد، تزئینات درب های داخلی و حالت دهنده برخی لوازم تزئینی استفاده می شود.  

انواع رنگ عایگلاس

 


  نظرات

نظرات کاربران
نام
ایمیل
نظر
دی ان ان evoq